Budeme průběžně doplňovat na základě vašich dotazů

Jaké nářadí se používají při tvoření soch z písku ?

Každý sochař má své vlastní nástroje. Obecně můžeme říci, že se používají klasické zednické nástroje,špachtle, lžíce, plastové trubičky na odfoukání zbytků písku.

 

Jak se vytváří velké pískové sochy ?

Nejprve se zvolí vhodné místo. Pak se těžkou technikou přiveze několik metráků nebo tun kvalitního písku a do dřevěného bednění se písek ručně či strojově udusá.

 

Začíná se od shora nebo ze spodu ?

Při tvorbě velkých instalací je písek udusán do dřevěného bednění. Trochu připomíná několikapatrový narozeninový dort. Toto bednění slouží k vytvoření základního tvaru a také slouží  jako pochozí lešení. Sochař se dostane na vršek a vždy odstraňuje nejvyšší bednění. Tedy ze shora.

 

Můžeme použít běžný písek ?

V podstatě se dá použít každý písek. Kvalitní písek ale umožňuje dosáhnout daleko lepších výsledků. Čím je písek lkvalitnější bez zbytečných nečistot, tím je možné postavit sochu vyšší, strmější, a je možné vytvářet daleko jemnější detaily.

 

Jak dlouho trvá vyrobit sochu z písku ?

Zde opravdu záleží na velikosti a složitosti práce . Obecně sochař zvládne krásnou sochu o rozměrech 2x2x2 metry do 1 týdne. Je opravdu zajímavé vidět, jak během pár dnů se z ničeho vytvoří krásné a dlouhotrvající dílo.

 

Přidává se do písku nějaké chemie, aby vydržel ?

Nepřidáváme nic, tajemství úspěchu je v samotném písku a kvalitním udusání.

 

Co se stane s pískem, až zkončí prezentace ?

Písek se může uschovat, neboť ho můžeme použít na další akci . Záleží, v kterých místech se pohybujeme.

 

Co se děje se sochou, když prší a jak dlouho vydrží ?

V případě velmi silného a několika denního vytrvalého deště, může dojít k nějakým poškozením. Při běžném deštivém počasí socha vydrží, neboť je ochráněna speciálním / biologicky odbouratelným nástřikem, který sochu chrání a také zpevní /. Důležitější je ochrana před vandaly

 

 

Další dotazy, prosím, ptejte se  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Za dotazy předem děkujeme, neboť nám pomáháte se více přiblížit.